Události

V tuto chvíli nejsou žádné nadcházející události.

Proběhlé události

Blízká setkání s našimi stereotypy ohledně BDSM

Datum: 3 března, 2024
Čas: 09:00 – 10:30
Místo konání: PF JČU, České Budějovice
workshopy
DSC-160

Stereotypním představám se nevyhneme, můžeme ale ovlivnit, jaké budou, a jaký na nás budou mít vliv. V rámci workshopu vytvoříme prostor na setkání s vlastními stereotypními představami, a na jejich proměnu tak, aby spíše než zlým pánem, mohly být dobrým sluhou pro další poznání problematiky BDSM. Workshop proběhne v rámci konferenčních dnů Nosce te Ipsum.

Více informací

BDSM subkultura optikou vědy – přednáška

Datum: 2 března, 2024
Čas: 17:30 – 19:00
Místo konání: aula PF JČU, České Budějovice
přednášky
DSC-103

Markýz de Sade, Padesát odstínů šedi, Venuše v kožichu, Bonding. BDSM zanechalo v našem jazyce své první artefakty už tak dávno, že se pojmenování některých jevů s pojmem souvisejících dostalo až do odborných lékařských klasifikací. Zároveň je to fenomén, který si v posledních letech získává čím dál více pozornosti v odborné, ale i laické veřejnosti. […]

Více informací

Relaxační dechové techniky – workshop

Datum: 28 února, 2024
Čas: 19:00 – 21:00
Místo konání: Skautský institut v Plzni, Prokopova 25, 30100, Plzeň
workshopy
relax_SI

Dech je přirozená činnost našeho těla, která nás provází celý život. I když tomu tak je, často nad ní ani nepřemýšlíme. Lze dech využít k tomu, abychom se i během stresujících dní cítili dobře? V krátké úvodní části workshopu se seznámíme se současným vědeckým poznáním o relaxačních technikách a roli dechu v rámci nich. Hlavní částí workshopu bude několik dechových technik, které si vyzkoušíme. Vybrány budou tak, aby si účastníci mohli zažít několik směrů práce s dechem a zjistit, v čem mohou být jednotlivé techniky obohacující. V závěru nabídneme prostor pro reflexi.
S sebou si přineste karimatku nebo deku na ležení, na místě bude omezený počet k zapůjčení
Workshopem provede Radka Výborná, absolventka studia psychologie, hypnoterapeutka a psychoterapeutka ve výcviku.

Více informací